Jiletli Tel

Jiletli tel en çok tercih edilen yüksek güvenlik önlemlerinden biridir. Dikenli tellerin yeterli gelmediği ya da daha tehlikeli bölgelerde kullanımı sağlanan jiletli tel çeşitleri; yalnızca kesici değildir. Jiletli teller özel alanlara girmeye çalışan kişilerin vücuduna da takılmaktadır. Bu sayede de kişi tel üzerinde takılır kalır. Oldukça yüksek güvenlik önlemi sağlayan ve başarılı olan jiletli tel, tehlikeli ve riskli bölgelerde kullanılmaktadır. Caydırıcı bir güvenlik önlemi olması sebebiyle, kişiler herhangi bir suça kalkışmadan vazgeçmektedir. Tel çit fiyatları ile kıyaslandığında daha yüksek olsa da genel anlamda güvenlik açısından en başarılısı olarak kabul edilir.

Özellikleri Nelerdir?

Düz hatlı şekilde de üretilebilir. Bu durumda düz hatlı jiletli tel ince bir sıra ile dizilmiş olan birçok telden oluşur. Bariyer görevi görmesi sayesinde güvenlik açısından sıkça tercih edilir. Genel olarak yeşil, gri renkleri kullanılmaktadır. Jiletli tellerin montajı ve üretimi esasen oldukça hesaplıdır. Özel mülkler için kullanımı da sıkça tercih edilir. Özellikleri ise:

  • Jiletli teller paslanmaz ve ince demirlerden üretilmektedir.
  • Üzerine jilet geçirilerek üretilen bu teller genellikle düz hatlı şekilde kullanılır.
  • Jiletlerin altında yer alan demir sütunlarının aralarının boşluklu şekilde bırakılması gerekmektedir. Bu sayede telleri aşmak isteyen kişilerin deneme duygusu yerini vazgeçişe bırakmaktadır.
  • Bu teller fırın boyası ile renklendirilir. Bu sayede de zamanla solmalar meydana gelmez.
  • Kar ya da yağmur yağması durumunda aşınmalar ya da paslanmalar söz konusu değildir.
  • Örgü tel fiyatları ile kıyaslandığında ekonomiktir.

Bu tellerin tamamı kaliteli olarak üretilmekte ve oksitlenme özelliği olmayan, yüksek dayanımlı malzemelerden üretilmektedir.

Back to Top